Akademia Techniczno-Humanistyczna

43-309 Bielsko-Biała
ul. Willowa 2
centrala telefoniczna:
tel. +48 33 8279349 lub 350
fax: +48 33 8279355
Regon: 072728961
NIP: 547-194-37-84
 

Wydział Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska

Wydział budynek C w kampusie ATH
Dziekanat - budynek L, pok. 112, I p.
tel. +48 33 8279425, 426
email: wimbis@ath.bielsko.pl
Wydział Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska
Studia INŻYNIERSKIE I MAGISTERSKIE na kierunku BUDOWNICTWO
REKRUTACJA TRWA
INFORMATYKA NA BUDOWNICTWIE
BIM - BUILDING INFORMATION MODELING
UCZYMY BIM - OPROGRAMOWANIE ARCADIA BIM
STUDIA MAGISTERSKIE ( II stopień) na kierunku BUDOWNICTWO
Stacjonarne i niestacjonarne
Zbuduj swoją przyszłość !!!
Oferta badawcza na Wydziale Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska
Warsztaty wzornictwa i mody w czasie Nocy Naukowców

W roku akademickim 2017/2018 na kierunku Włókiennictwo, na studiach stacjonarnych I stopnia (inżynierskich), prowadzone będzie kształcenie w oparciu o program NOWEJ SPECJALNOŚCI:

- MODA I PROJEKTOWANIE TEKSTYLIÓW

Moda i projektowanie tekstyliów to specjalność dla osób kreatywnych, lubiących twórcze wyzwania. Program studiów obejmuje przedmioty z dziedziny wzornictwa, projektowania ubiorui tekstyliów, nowoczesnychtechnologii zdobnictwa, barwienia i druku. W ramach studiów studenci zapoznają się z grafikąkomputerową oraz nowoczesnymi systemami CAD/CAMprojektowania ubioru. Przybliżone im  zostaną także podstawy zarządzaniai marketinguw firmach modowych, tak istotne w poruszaniu się we współczesnym świecie modowym. Program studiów nastawiony jest w na artystyczne podejście do zagadnień projektowych.

Zapewniamy szeroką współpracę z firmami odzieżowymi i tekstylnymi w województwie śląskim i całej Polsce.

Studia umożliwiają absolwentom realizację w zawodach projektanta odzieży i tekstyliów, konstruktora odzieży, technologa odzieży i tekstyliów, menadżer firmy tekstylno- odzieżowej. Nasi absolwenci zakładają również firmy, tworząc własne marki modowe!


Na na studiach stacjonarnych II stopnia (magisterskich), prowadzone jest kształcenie w trzech specjalnościach:
- Tekstylia techniczne
- Tekstylia biomedyczne

- Tekstylia i odzież nowej generacji

Kwalifikacje absolwentów studiów I stopnia dla specjalności:

Moda i projektowanie tekstyliów - absolwent dysponuje umiejętnościami w zakresie wzornictwa, materiałowego i technologicznego projektowania odzieży, organizacji procesów konfekcjonowania tekstyliów, wykorzystania technik komputerowych CAD/CAM w odzieżownictwie.

Kwalifikacje absolwentów studiów II stopnia dla specjalności:

Tekstylia techniczne i biomedyczne - absolwent dysponuje umiejętnościami w zakresie kreatywnej pracy zarówno w zespołach produkcyjnych, jak i badawczych,  projektowania nowoczesnych materiałów do zastosowań w inżynierii materiałowej i fizykochemii polimerów.
Tekstylia i odzież nowej generacji - absolwent dysponuje umiejętnościami w zakresie wzornictwa, materiałowego i technologicznego projektowania odzieży, organizacji procesów konfekcjonowania tekstyliów, wykorzystania technik komputerowych CAD/CAM w odzieżownictwie.
04 październik 2018
Ogłoszenie W związku z uroczystą inauguracją roku akademickiego 2018/2019 w poniedziałek 8.10.2018 Dziekanat będzie zamknięty, nie odbędzie się również dyżur Prodziekan dr inż. Moniki Rom.  Czytaj dalej >
17 marzec 2017
Szablon pracy dyplomowej W zakładce "Zasady dyplomowania" oraz w zakładce "Dokumenty do pobrania" zamieszczono szablon pracy dyplomowej, sformatowanej zgodnie z obowiązującymi na Wydziale zasadami. Czytaj dalej >